Восени на європейському ринку збільшиться попит на альтернативні види палива, зокрема з України

Восени на європейському ринку збільшиться попит на альтернативні види палива, зокрема з України, вважає заступник керівника робочої групи національного проекту "Енергія природи", глава Української асоціації виробників альтернативного твердого палива Іван Надєїн.

"Головний чинник стимулювання попиту — скорочення атомної генерації в Німеччині і відмова німців від заміщення атомної енергетики імпортним газом, — говорить експерт. — Відмова Німеччини від атомної енергетики змусить німців кардинально перебудувати всю систему енергозабезпечення. У зв'язку з цим певні надії мали в РАО "Газпром". Керівництво російської монополії вже навіть встигло порахувати, що компанія може заробити до 10 млрд євро щорічно на додаткових постачаннях газу до Німеччини. Проте заява Ангели Меркель про те, що мета Німеччини не в нарощуванні імпорту газу, а в отриманні енергії з поновлюваних джерел і підвищенні енергоефективності, продемонструвала, в якому напрямі рухається ЄС. Як ми бачимо, енергетична політика Європейського Союзу не збігається з інтересами російського "Газпрому".

За його словами, публічна позиція канцлера Німеччини ще більш зміцнить позиції поновлюваної енергетики і підвищить попит на альтернативні види палива.

"Європейський ринок твердого біопалива оцінюється в 12 млн т, причому більше 50% цього об'єму країни ЄС імпортують. Очевидно, забезпечити додатковий попит на альтернативні види палива, зокрема, біопалива, буде дуже складно через брак сировини. Відповідно це спричинить збільшення імпорту з Канади, України і інших країн", — відзначає експерт.

Надєїн додав, що зараз складно оцінити, наскільки саме збільшиться обсяг виробництва твердого біопалива в Україні.

"Зростання ціни на імпортований з Росії газ в третьому-четвертому кварталах, підвищення ціни на "блакитне паливо" для українських промислових споживачів до 500 доларів за тисячу кубометрів, що вже відбулося, змусить шукати альтернативу і стане потужним стимулом для розвитку внутрішнього ринку. З іншого боку, ми бачимо попит на біопаливо в Європі. Все це говорить про великий потенціал ринку, головне, щоб в цій ситуації не з'явилися додаткові чинники, наприклад, штучний дефіцит сировини або проблеми з оподаткуванням", — говорить він.

Експерт нагадав, що в 2010 р. обсяг виробництва твердого біопалива в Україні склав близько 500-600 тис. т, зростання в порівнянні з минулим роком — більше 50%. "За підсумками 2011 року ця цифра може збільшитися до 800 тис. — 1 млн т. Хоча знову-таки, це потенціал, який нам ще потрібно реалізувати", — підсумував Надєїн.

РБК-Украина