Електроенергія зі звалища

Тепер із твердих побутових відходів у Запоріжжі будуть одержувати не тільки вторинну сировину, але й електроенергію. На полігоні, який розташовано на вулиці Базовій, зробили перші свердловини для видобутку біогазу, з якого надалі буде вироблятися 1300 – 1500 Мвт електроенергії на годину. Для порівняння: цього вистачить, щоб забезпечити електрикою більше тисячі квартир.
За словами спеціалістів, цією осені місто буде одержувати електроенергію з того, що ще вчора забруднювало навколишнє середовище. Новий проект разом реалізують комунальне підприємство “Комунсантрансекологія” та компанія “Біогаз – Україна”. У п’ятницю міський голова Запоріжжя Євген Карташов, директор “Комунсантрансекології” Андрій Козак і генеральний директор фірми “Біогаз – Україна” Андрій Шерстньов дали офіційний старт будівництву установки, що забезпечить перетворення метану на електроенергію. Тестове буріння показало: запасів такого виду газу вистачить мінімум на 10 років безперебійної роботи установки.
Проект обійдеться в 2 мільйони євро при строку окупності 3–5 років. Всі кошти вкладає компанія “Біогаз – Україна”. Усього ж у комплексі буде 120 свердловин. Їхня глибина – 25 метрів. Утилізувати біогаз будуть на спеціальному агрегаті, який, у свою чергу, і виробляє електрику. Такий енергетичний біогазовий комплекс – єдиний в Україні, – каже Андрій Шерстньов. Подібні є у Львові і в Алушті, однак різниця в тому, що вони не виробляють електрику, як це незабаром буде в Запоріжжі, – зазначає генеральний директор фірми “Біогаз – Україна”.
Євген Карташов:
– Це перша в Україні установка, що буде перетворювати біогаз в електроенергію. На мій погляд, наш досвід підштовхне до розвитку подібних зелених технологій і інші регіони країни. Адже крім фінансової вигоди, запоріжці одержать двократне зниження викидів в атмосферу метану, який утворюється від гниття сміття.

Газета «Запорозька Січ»