Монголія побудує промислову зону в пустелі за 10 млрд доларів

лада країни має намір реалізувати масштабний проект з будівництва хіміко- металургійного комбінату, нафтопереробного заводу й декількох електростанцій у пустелі Гобі. Орієнтовна вартість проекту — 10 млрд доларів, пише Prian.ru.

З допомогою цього промислового комплексу Монголія сподівається задовольнити зростаючі потреби Азії в вугіллі й міді, величезні поклади яких виявлені на околицях Сайншанда — міста в східній частині Гобі. Влада країни розраховує, що інвестори профінансують 40% проекту, у рамках якого буде також прокладено залізничні колії довжиною близько 1 тисячі кілометрів.

Вони поєднають одне з найбільших родовищ кам'яного вугілля у світі Таван- Толгой з Китаєм і Росією. На думку колишнього фінансиста Commerzbank AG Джанбата Чулуункхуу, "Монголія може перетворитися в Кувейт Центральної Азії".

Монголія намагається залучити інвесторів у рамках державної програми економічного розвитку, згідно з якою ВВП країни повинен збільшитися на 14% з 2007 по 2015 рік. ВВП на душу населення до 2015 року повинен піднятися з поточного рівня в 1 900 до 5 000 доларів. З 2016 по 2021 рік цей показник може зрости до 12 тисяч доларів.

Генеральний план проекту буде завершено до квітня 2011 року. У випадку його прийняття роботи з будівництва промислового комплексу почнуться в другому півріччі того ж року. Видобування корисних копалин може початися вже в 2014 році, проект почне приносити прибуток в 2017-м, каже експерт.

У цей час рейтинг інвестиційного потенціалу Монголії, за версією Moody's Investors Service, перебуває на оцінці B1. Такий же рейтинг присвоєний Фіджі й Папуа — Новій Гвінеї

Ukranews