Южно-Українська АЕС – у трійці лідерів серед платників податків Миколаївщини

Міністерство палива та енергетики УкраїниЗгідно з рейтинговою оцінкою господарської діяльності за 2009 рік відокремлений підрозділ «Южно-Українська АЕС» державного підприємства НАЕК «Енергоатом» посідає третє місце з-поміж великих платників податків Миколаївської області з надходжень до державного і місцевого бюджетів.
ЮУ АЕС – основний бюджетоутворюючий платник податків, що перебуває на обліку в Южноукраїнській об’єднаній державній податковій інспекції. За 12 місяців 2009 року підприємство перерахувало податків і зборів до зведеного бюджету в розмірі 217,6 млн. грн., що на 69,1 млн. грн. більше, ніж в 2008 році. Зокрема, до державного бюджету перераховано 150,8 млн. грн. (перевищує показник 2008 року на 65,9 млн. грн.), до місцевого бюджету – 66,8 млн. грн. (перевищує показник 2008 року на 3,2 млн. грн.).

Інформація про ВП ЮУ АЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований на півдні України в Миколаївської області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3; Розпорядженням Кабінету Міністрів від 27.07.2006 р. передбачено завершити будівництво ТГАЕС у повному проектному обсязі — в складі 6 гідроагрегатів загальною потужністю 900 МВт).
У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 420 млрд. кВт·год. електричної енергії.

Міністерство палива та енергетики України