Газпром вважає Ямал-2 вигідним попри критику Варшави

Міллер вважає проект вигідним, хоча Польща відмовляється від нього

Керівник російського "Газпрому", перебуваючи у Білорусі, заявив, що другу гілку газогону "Ямал-Європа" може бути збудовано дуже швидко. Проте газопровід також має пройти територією Польщі, де цей проект розкритикували на найвищому політичному рівні.

"Ми добре знаємо, що магістральний газопровід "Ямал-Європа-1", ті потужності, що були створені на території Білорусі та Польщі, свого часу були збудовані із інфраструктурним запасом для будівництва другої гілки "Ямал-Європа-2". І те, що проект може бути реалізований у дуже-дуже короткі терміни, є ще однією його перевагою",- заявив голова "Газпрому" Олексій Міллер, відповідаючи на запитання журналістів у білоруському Вітебську.

Серед інших переваг проекту, як твердить керівник російського газового монополіста, є те, що він не передбачає великих капітальних витрат при тому, що може бути високоефективним і дозволити експортувати до Європи додаткові 15 млрд кубометрів газу.

"Магістральний газопровід "Ямал-Європа-1", ті потужності, що були створені на території Білорусі та Польщі, свого часу були збудовані із інфраструктурним запасом для будівництва другої гілки "Ямал-Європа-2". "

Олексій Міллер

Олексій Міллер також заявив, що для здійснення проекту будівництва "Ямал- Європа-2" на території Польщі також є всі юридичні підстави.

Зокрема, він згадав і угоду, підписану 4 квітня у Санкт-Петербурзі між "Газпромом" та польсько-російською компанією EuroPolGas.

Згідно із цією угодою, техніко-економічне обґрунтування проекту має бути завершене до кінця цього року. Політичне питання

Проте у Польщі угода викликала гучний політичний скандал, під час якого було відправлено у відставку міністра державного майна країни Миколу Будзановського за недостатній контроль за тим, які угоди підписують польські державні компанії.

Польський президент Броніслав Коморовський заявив, що підписання меморандуму щодо будівництва Ямал-2 завдало Польщі великих іміджевих втрат, а прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск запевнив, що Варшава не підтримує ідею будівництва ще одного газопроводу в обхід території України.

Польська нафтогазова компанія PGNiG та EuroPolGas заявили, що підписана у Санкт-Петербурзі угода має рамковий характер і не зобов'язує нікого брати участь у будівництві другої гілки трубопроводу "Ямал-Європа".

Зі свого боку, звільнена з посади голова правління польської компанії PGNiG Гражина Пьотровська-Оліва сказала, що підписання меморандуму з російською компанією відповідає економічним інтересам Польщі і було зроблено в межах зобов'язань перед акціонерами.

BBC Українська служба