ЄС поновлює дебати про енергоефективність

Це — не старезний котел, а сучасний механізм для перетворення деревних відходів в електроенергію. Таку технологію застосовує Будинок у Брюсселі, який споживає тільки відновлювану енергію. Там також працюють сонячні батареї і геотермальні джерела.

"Ось затінюючий пристрій. Електроенергія виробляється по всій поверхні вікна, після чого отриману енергію відправляють до мережі розподілу електроенергії", — розповідає менеджер будинку Кім Ванґерс.

Але в Євросоюзі повільно переходять на такі сучасні технології. Як зазначила в середу Єврокомісія, у порівнянні з 1990 роком, використання поновлюваних джерел енергії зросло 2011 року на 12,7%. Що досить далеко від 20%: таку мету ЄС хоче виконати до 2020 року.

Поновлювані джерела енергії активніше запроваджують у Швеції, Румунії та Естонії. А Британія і Мальта пасуть задніх.

Брюссель пропонує, аби на перехід до поновлюваних джерел енергії країнам ЄС дали більше часу: до 2030, а не 2020 року. Можливо, зміниться і бажаний відсоток: не 20%, як намічено зараз, а 40%, як пропонують екологи.

"Ми маємо стару інфраструктуру, ціни на нафту зростають, що створює проблеми, ми дуже залежні від імпорту викопного палива ззовні. Таким чином, незалежно від того, що ми робимо, у Європі зростатимуть ціни на енергоносії. Тож питання в тому, чи повинні ми протистояти цьому розумно чи нерозумно?"- запитує Комісар ЄС з питань клімату Конні Хедегаард.

Нові цілі на 2030 рік також передбачають підвищення енергоефективності та зменшення забруднення, а саме викиди парникових газів, які є основною причиною різкої зміни клімату за останнє сторіччя.

EuroNews