Shell та Chevron добуватимуть нетрадиційний газ в Україні без шкоди навколишньому середовищу

Компанії Shell та Chevron добуватимуть нетрадиційний газ в Україні без шкоди навколишньому середовищу. Про це сьогодні представники компанії повідомили на громадській раді всеукраїнських організацій та об'єднань природоохоронного спрямування при Мінприроди, передає кореспондент РБК- Україна.

"Для добування нетрадиційного газу компанія Shell використовує технологію гідророзриву пласта, яка відома вже кілька десятків років. В Україні її використовують переважно для видобування газу та звичайного газу з 50-х років. Різниця в тому, що при добуванні газу з ущільнених пісковиків, газ добуватиметься на більшій глибині і гідро розрив буде мати трохи більший об'єм, ніж при добуванні традиційного газу", — повідомила директор по екології навколишнього середовища Shell Тетяна Бобровицька.

За її словами, Shell дотримується політики відкритого інформування про хімічні речовини, які використовуються для гідро розриву пласта.

Крім того, компанії постійно працюють над технологіями по мінімізації негативного впливу добування газу на навколишнє середовище.

"Ми в Shell постійно працюємо над технологіями, що мінімізують негативний вплив добування газу на навколишнє середовище. Один із прикладів — це збільшення кількості свердловин, які бурять з одного майданчика. Крім того, ми стараємося залучити суспільство в прийняття рішень і давати максимально відкриту інформацію про нашу діяльність".

За словами Бобровицької, Shell розробило п'ять основних стандартів, які найбільше хвилюють екологів: безпека та надійність свердловин, охорона атмосферного повітря, зменшення кількості забраної землі та зменшення кількості шуму охоронопідземних горизонтів, зменшення кількості води, яка використовується для робіт.

В свою чергу представники компанії Chevron додають, що постійно консультуються з громадськістю для того, щоб мінімізувати негативний вплив видобутку нетрадиційного газу на навколишнє середовище. Для того щоб громадськість знала, що наша діяльність не впливає на ґрунтові води, ми до і після видобутку беремо проби води з усіх колодязів води в регіоні", — зазначили в Chevron.

В кожну країну, в яку ми приходимо, ми тісно співпрацюємо з місцевими громадами для того, щоб зрозуміти, які є ризики, які виключити або пом'якшити", — повідомили представники Chevron.

РБК-Украина