Львівська облрада проти «сланцевих планів» американського Chevron

Львівська обласна рада продовжує чинити опір спробам уряду видобувати сланцевий газ на Львівщині. Депутати мотивують свої дії екологічними загрозами.

Після того, як Кабінет Міністрів України на засіданні 11 травня затвердив результати конкурсу щодо розробки Олеського родовища сланцевих газів на Львівщині, "війна" між урядом та Львівською облрадою спалахнула з новою силою. Фракція ВО "Свобода", котра є найчисельнішою в облраді, вимагає припинити втручання будь-кого у надра області без відповідної санкції місцевого органу самоврядування. З цією метою фракція й ініціювала звернення до президента з проханням відновити конституційні права власності українського народу на надра, які надаються у користування. У документі вказується на те, що до складу міжвідомчої комісії з дослідження надр області мають входити представники органів місцевого самоврядування.

Голова фракції "Свободи" Ірина Сех, котра одночасно очолює комісію екології, природних ресурсів та рекреації Львівської облради, заявляє, що видобуток сланцевого газу може призвести до забруднення ґрунтових та питних вод, існує також потенційна небезпека міні-землетрусів та повеней на Львівщині.

Чи існують екологічні загрози?

Chevron обіцяє інвестувати близько 20 мільярдів доларів

Водночас директора львівського відділення Державного геологорозвідувального інституту Ярослав Лазарук в коментарі для Deutsche Welle не радить дивитися на ситуацію так песимістично. "Поклади сланцевого газу залягають на глибині понад два з половиною кілометри, а водоносні горизонти розташовані на глибині до 500 метрів, тобто ці розробки не перетинатимуться", — зазначив Ярослав Лазарук. Він також вважає досить малоймовірним, що роботи з видобутку сланцевого газу призведуть до якихось великих ґрунтових провалів і тим більше сейсмічних струсів.

За повідомленням міністерства екології та природних ресурсів України, переможець конкурсу на розробку Олеського родовища — американська корпорація Chevron — обіцяє упродовж наступних 30 років інвестувати в область близько 20 мільярдів доларів й створити тисячі нових робочих місць. Водночас міністр екології Едуард Ставицький запевняє, що Chevron готова викуповувати землю під видобуток газу на порядок дорожче, аніж реально коштують землі сільськогосподарського призначення.

Deutsche Welle