Саудівська Аравія знову очолила список найбільших «нафтових» країн

За підсумками 2010 р. перше місце списку займала Венесуела.

Фінансова група UBS оприлюднила нову доповідь за станом справ у нафтовій сфері планети. UBS склав список з 15 країн з найбільшими запасами "чорного золота". Для кожної країни розраховано, через скільки років закінчиться нафта, якщо перераховані країни будуть видобувати енергоносії на нинішньому рівні. Варто відзначити, що в лідери знову вибилася Саудівська Аравія, яку за підсумками 2010 р. помістила Венесуела, передає телеканал "Росія 24".

Зазначимо, у липні минулого року Президент Венесуели Уго Чавес звернувся до ОПЕК з проханням дозволити збільшення квот на видобуток нафти для країни. На думку Чавеса республіка може значно збільшити видобуток за рахунок розгортання процесу видобутку в районі родовища Оріноко. Тоді повідомлялося, що з розвіданих запасів "чорного золота" Венесуела обійшла Саудівську Аравію і перебувала на першому місці в світі з більш ніж 296,5 млрд бар., однак ця важка нафта вимагає додаткової переробки.

Міністр нафти Саудівської Аравії Алі Наїмі недавно заявив, що країна може збільшити пропозицію вуглеводню на світовому ринку, щоб підтримати ціни на відносно низькому рівні. Правда, не всі аналітики вірять офіційному Ер- Ріяду. Експерти сумніваються, що Саудівська Аравія зможе різко підвищити свій видобуток. Є ймовірність, що офіційні розвідані запаси країни дещо перебільшені.

Саудівська Аравія з її колосальними запасами нафти — основна держава Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК). Експорт нафти становить 95% експорту і 75% доходів країни і 45% ВВП, даючи можливість підтримувати державу загального добробуту.

Також у доповіді UBS вказується, що світові доведені нафтові запаси знаходяться на рівні 1,8 трлн бар. При нинішньому рівні видобутку і використання ресурсу планеті вистачить ще на 46 років.

Додамо, що приріст запасів нафти в 2010 р. склав 11%. А так звана ставка заміщення ("replacement rate") — 205%. Тобто в середньому нові запаси вуглеводнів з'являються в 4 рази швидше, ніж споживає людство (приріст 1%/рік).

Нагадаємо, згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), нафтовидобуток у світі за підсумками квітня 2012 р. збільшився на 600 тис. бар. і склав 91,0 млн бар./день (з урахуванням нафти і газового конденсату), перевищивши показник за аналогічний місяць попереднього року на 3,9 млн бар./день.

РБК-Украина