British Petroleum готова надати технологічну підтримку ТНК-ВР для видобутку сланцевого газу в Україні

Компанія British Petroleum готова надати технологічну підтримку ТНК-ВР для видобутку сланцевого газу на Юзівській площі (Харківська й Донецька обл.) у разі перемоги російсько-британського СП на відповідному конкурсі.

Про це сказано в листі президента "ВР Росія" Джеремі Хака.

Зокрема, BP запевнила в готовності надати ТНК-ВР передові технології дослідження й розвідки нетрадиційних газових родовищ, буріння та гідророзриву шару.

"Як власник 50% акцій ТНК-ВР, ВР ділиться своїми позитивними результатами застосування технологій і глобальним виробничим досвідом із ТНК-ВР", — сказано у зверненні.

Як зазначається в листі, ряд високопоставлених технологів ТНК-ВР раніше працювали у ВР і мають досвід роботи в проектах із нетрадиційного газовидобутку.

"ВР підтримує участь ТНК-ВР у конкурсі (на Угоду про розділ продукції по Юзівській площі — ред.). Відповідно до існуючої домовленості, ВР буде прагнути підтримувати інноваційні й технологічні програми, що використовуються ТНК-ВР із метою оптимальної розвідки й видобутку потенційних джерел газу в Україні", — резюмують у компанії.

ВР є одним зі світових лідерів із нетрадиційного видобутку вуглеводнів. Зокрема, ВР веде розробку ряду родовищ (Johan, Wamsutter) у США.

Російсько-британська ТНК-ВР готова вкласти 7 млрд доларів протягом 30 років у видобуток нетрадиційного газу в Україні, розраховує на застосування технологій BP при розробці таких родовищ.

Нагадаємо, 23 лютого Україна оголосила конкурси на укладення угод про розділ продукції — вуглеводнів, які будуть добуватися в межах Юзівської та і Олеської площ. Заявки на участь у них приймаються до 23 квітня включно.

Ukranews