Японія зупинила переодстанній ядерний реактор

Реактор в Ніігаті зупинили тимчасово, але японці проти відновлення роботи зупинених АЕС

Японія закрила черговий ядерний реактор для планових робіт, впритул наблизившись до відмови від атомної енергії після аварії на Фукусімі.

У понеділок вранці компанія Tokyo Electric Power Co відключила останній енергоблок електростанції Касівадзакі-Каріва у префектурі Ніігата.

Лише один з 54 ядерних реакторів у Японії все ще працює — на острові Хоккайдо. Його мають вимкнути у травні.

Невідомо, коли може бути відновлена робота тих реакторів, які зупинили.

До аварії на АЕС у Фукусімі майже третина електроенергії в Японії вироблялася на атомних електростанціях. У березні минулого року внаслідок потужного землетрусу та цунамі АЕС у Фукусімі була пошкоджена, що призвело до аварії.

Нині уряд проводить стрес-тести на японських АЕС, щоби заспокоїти мешканців навколишніх територій та довести, що електростанції можуть витримати сильні землетруси. Втім, після того, що сталося у Фукусімі, місцеві громади виступають проти відновлення роботи реакторів, які зупиняють для планових робіт. Такі зупинки мають відбуватися кожні 13 місяців.

Нині Японія збільшує свій імпорт викопного палива, а також шукає можливості відновити роботу старіших неатомних електростанцій чи модернізувати їх.

Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі Роланд Берк, цього літа в країні очікують перебої з електрикою.

Минулого року деякі великі компанії були змушені запускати свою фабрики вночі та на вихідних після того, як уряд наказав їм на 15% зменшити споживання електроенергії.

Якщо ситуація з енергетикою і надалі ускладнюватиметься, виробники не виключають, що їм доведеться переносити виробництво за кордон. А це, своєю чергою, завдасть шкоди японській економіці.

BBC Українська служба