Саудівська Аравія має намір добиватися зниження цін на нафту

Саудівська Аравія не згодна з поточними цінами на "чорне золото" і має намір домагатися зниження вартості енергоресурсів. У спробі охолодити глобальний енергетичний ринок головний геополітичний союзник Вашингтона на Близькому Сході відновлює розробку старих родовищ, а також збільшує обсяги експорту нафти в США.

Саудівська Аравія оголосила війну високим цінам на нафту, які тримаються на рівні вище 120 дол за барель. Згідно із заявою місцевого Кабінету міністрів, королівство буде вживати як самостійні, так і погоджені з партнерами кроки для "повернення ціни на обґрунтований рівень". Раніше Ер- Ріяд заявляв, що справедлива ціна за бочку нафти повинна становити близько 100 дол.

У спробі заспокоїти інвесторів, що побоюються швидкого введення ембарго на купівлю нафти з Ірану, Саудівська Аравія зважилася на відновлення видобутку зі старих родовищ. Зокрема, мова йде про найперше велике родовище країни — Dammam, видобуток нафти на якому почався ще в 1938 році. У 1980 році воно було законсервовано до "кращих часів", які, судячи з усього, вже настали. Додаткові обсяги нафти також повинна забезпечити прискорена розробка великого родовища Manifa на північному заході країни.

Як альтернативний захід, покликаний зменшити вартість нафти, Ер-Ріяд продовжує нарощувати обсяги поставок вуглеводнів для свого найбільшого клієнта — США. Обсяг імпорту саудівської нафти в США досяг за перші десять тижнів цього року 1,5 млн бар., збільшившись порівняно з аналогічним періодом 2011 року на 300 тис. бар. — найвищий показник за останні чотири роки. Судячи з усього, Ер-Ріяд не збирається зупинятися на досягнутому — минулого тижня Саудівська Аравія зафрахтувала відразу 12 супертанкерів, здатних перевозити до 2 млн бар. нафти. Всі вони будуть направлені в США. Для порівняння, в минулому році Саудівська Аравія відправляла в США подібні танкери з періодичністю раз на два місяці.

Нагадаємо, міністр нафти Ірану Ростам Касемі 16 березня заявив, що Тегеран не скорочував виробництво та експорт нафти. За матеріалами РБК-Україна

Finance.ua