Бажання України видобувати сланцевий газ похвалили: огляд західної преси

Минулого тижня закордонна преса хвалила українське вино, в черговий раз розповіла про страждання лідера БЮТ Юлії Тимошенко, оцінила привабливість українського ринку і підтримала бажання Києва розробляти родовища сланцевого газу.

Однак для початку звернемо увагу на публікацію інформаційної служби "Bloomberg" в якій аналітик з "Eurasia Group" в Токіо Алекс Бріді висловив припущення, що відносини між Україною і Росією будуть погіршуватися в найближчому часі.

У статті стверджується, що на сьогоднішній день одна з головних цілей України — отримати у Росії знижку на газ. "Києву потрібен дешевий газ, інакше країна може стикнутися з труднощами при виплаті боргових зобов'язань. Однак "Газпром" не бажає йти на поступки. Більш того Москва вирішила, як під час газових суперечок 2006-го, заборонити імпорт українських сирів", — пише "Bloomberg".

Україна ж, йдеться в публікації, також не збирається йти назустріч Москві. "При цьому Київ хоче укласти нову газову угоду якомога швидше. Комбінація всіх цих чинників призведе в найближчі тижні до подальшої напруженості у відносинах між двома країнами", — вважає А. Бріді.

Тим часом британське видання "The Financial Times" вважає, що енергетично незалежною Україну зробить сланцевий газ. Україна стала черговою країною, яка схвалила розробку запасів сланцевого газу на її території, — пише газета. "Український уряд планує провести два тендери з розробки запасів сланцевого газу на сході та заході країни. Переможці тендерів отримають право підписати договір, згідно з яким видобутий сланцевий і традиційний газ буде ділитися навпіл", — пише газета.

Видання зазначає, що тендери, в яких швидше за все, візьмуть участь провідні нафтові компанії, зможуть забезпечити тендітну українську економіку необхідними засобами і допомогти стати енергетично незалежною державою. "Рішення Києва провести тендери з розробки покладів сланцевого газу отримали всебічне схвалення, в тому числі і від Американської торгової палати, яка вважає, що це може стати шляхом України до енергетичної незалежності", — говорить видання.

Австрійське видання "Die Presse" вважає, що хоча Україні і не найбільш привабливий ринок, в неї варто інвестувати.

Газета згадує оцінки експертів, згідно з якими пік економічного розвитку країн БРІК (Бразилія, Росія, Індія і Китай) вже позаду. Тому час шукати нові ринки гідні уваги. "Сьогодні використовується термін "Next Eleven". Він позначає собою 11 країн, які найбільш привабливі для світових інвесторів. До цього списку входять Єгипет, Нігерія, Бангладеш, Індонезія, Пакистан, Південна Корея, В'єтнам, Іран, Мексика, Туреччина та Філіппіни", — зазначається в публікації.

Однак, говорить видання, не варто керуватися лише цим списком, адже ситуація може змінюватись в залежності від політичної стабільності, як у випадку з Єгиптом. "Країни "Next Eleven" є лише прикладами найбільш популярних ринків. Однак інвестиції надходять і в інші країни, у тому числі Україну, Нігерію, Катар, В'єтнам, Казахстан, і Саудівську Аравію", — пише менеджер фонду "Frontier markets" в Сингапурі Марк Мобіус.

Те ж видання публікує інтерв'ю з дочкою лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко Євгенією, яка впевнена, що популярність її матері росте.

Євгенія Тимошенко підкреслила, що українська влада, незважаючи на підтвердженийе іноземними докторами важкий стан її матері, не бажає надавати їй належні умови лікування та перебування в колонії. "Моя мама відчуває постійні болі, а їй уже більше тижня не дають знеболюючі препарати", — скаржиться Е. Тимошенко.

За словами дочки лідера БЮТ, в суспільстві популярність Юлії Тимошенко постійно зростає. "Хоч народ і дуже незадоволений нинішнім станом справ у країні, люди бояться виходити на вулиці: на демонстраціях маємо все більше міліції, — говорить дочка Ю. Тимошенко. — Однак я думаю, що незабаром країну охоплять масові протести, як це було за часів помаранчевої революції. Ніхто не зможе замінити лідерські якості моєї матері".

У свою чергу канадське видання "The Globe and mail" хвалить і радить читачам пити українське вино.

На думку газети, крым традиційно визнаних вин з Бордо, Бургундії, Каліфорнії і Тоскани, справжнім поціновувачам варто спробувати менш відомі, але від того не менш хороші вина з України, Угорщини, Румунії та Ізраїлю.

"Після дегустації восьми вин з Угорщини, Румунії, Ізраїлю, України, Італії та Франції переможцем можна вважати українське вино "Массандра білий мускат" з солодким присмаком і нотками родзинок, і ізраїльське вино "Galil Mountain Pinot Noir". Перше слід подавати в основному до десерту, в той час як друге підходить більше для основних блюд, наприклад, смаженого лосося", — розповідається в публікації.

ГолосUA