Росія передала Україні нову газову угоду

Спікер Державної Думи Росії Сергій Наришкін сказав, що до Києва передали новий проект угоди про газову співпрацю. Прем'єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з паном Наришкіним сказав, що газовий контракт треба переглядати найближчим часом.

Спікер Держдуми сказав, перебуваючи в понеділок, 20 лютого, в Києві, що між Україною та Росією ідуть активні консультації у газовій сфері.

"Міненерго на сьогоднішній день передало українській стороні новий проект відповідного договору, навколо якого будуть вестися консультації та переговори", — сказав він.

Пан Наришкін також заявив, що цього року має відбутися засідання міждержавної російсько-української комісії на рівні президентів. Востаннє таке засідання проводилося у вересні 2010 року.

Крім того, пан Наришкін обговорював в Україні перспективи ратифікації угоди про зону вільної торгівлі в рамках СНД.

Прем'єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з Сергієм Наришкіним також торкнувся газового питання, заявивши, що газовий контракт між Росією та Україною треба переглянути найближчим часом.

"Ми докладаємо значних зусиль для того, щоб знайти передусім взаємовигідний та взаємоприйнятний варіант вирішення цієї задачі. Рішення повинно бути знайдене найближчим часом", — цитує пана Азароба прес-служба Кабміна.

Прем'єр нагадав, що зараз українські промислові підприємства платять за газ 560 доларів за тисячу кубометрів.

"Це рекордна ціна. Такої ціни у Європі практично немає", — заявив глава українського уряду. Дешевий газ у Митному союзі

Заклики переглянути чинні російсько-українські угоди лунають з Києва вже кілька років, але безуспішно. Вже майже два роки сторони повідомляють про різну ступінь активності газових переговорів, але й досі чинними лишаються угоди, укладені Юлією Тимошенко у 2009 році.

"Якщо говорити про ціни на газ, всередині Митного союзу ліквідуються експортні мита на енергоносії, тому ціна для всіх країн така ж, як і для споживачів усередині РФ"

Сергій Наришкін, спікер Держдуми РФ

Росія наполягає на тому, що контракти необхідно виконувати, а всі зміни до них мають бути вигідними обом сторонам.

У різні часи Україні обіцяли знижку на російський газ в обмін на різноманітні поступки. У 2010 році Україна отримала знижку в обмін на продовження терміну угоди про базування Чорноморського флоту Росії в Криму. Під час нинішнього візиту спікер російської Думи сказав, що Україна зможе отримувати дешевший газ з Росії, якщо увійде до Митного союзу.

"Якщо говорити про ціни на газ, всередині Митного союзу ліквідуються експортні мита на енергоносії, тому ціна для всіх країн така ж, як і для споживачів усередині РФ", — заявив Сергій Наришкін.

Нині до Митного союзу входять Росія, Білорусь та Казахстан. У випадку з Україною вступ до об'єднання суперечить намірам створити зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, угоду про яку вже практично підготували до парафування.

Затримки викликали сумніви ЄС у демократичному поступі України з огляду на гучні судові процеси проти опозиціонерів, зокрема, у справах Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

BBC Українська служба