Французькі АЕС будуть готуватися до природних катастроф

Франція 75% своєї енергії отримує від АЕС

Управління з ядерної безпеки, незалежний орган у Франції, який контролює ситуацію у сфері атомної енергії, закликає поліпшити безпеку на місцевих АЕС.

Йдеться, про невідкладні заходи на 58 атомних об'єктах у тій країні. Цей заклик пролунав майже через 10 місяців після катастрофи, яка сталася на атомній електростанції "Фукусіма-1" в Японії, щоа постраждала через землетрус.

Водночас управління не закликає зачинити жоден з реакторів за підсумками так званих "стрес-тестів", які були проведені після японських катаклізмів.

Експерти оцінили необхідні зміни у десятки мільярдів євро.

Франція 75% своєї енергії отримує від АЕС, тому питання про майбутнє ядерної енергетики має тут і політичне значення.

Опозиція вимагає скоротити залежність Франції від ядерної енергії.

"Ми переконані, що об'єкти можуть продовжувати свою роботу лише, якщо здійснити інвестиції у тих часових рамках, які ми встановили. Інакше ми можемо призупинити деякі операції"

Андре-Клод Лакост, президент Управління з ядерної безпеки

Напередодні президентських виборів це питання набуло неабиякого резонансу в країні, яку називають найбільш залежною від ядерної енергетики у світі. Так, правляча партія прагне зберегти статус-кво, тоді як опозиція хоче закрити 24 найстаріші реактори до 2025-го року.

Управління з ядерної безпеки твердить, що до 30-го червня оператори АЕС мають розробити плани заходів на випадок повеней та землетрусів, які мають на меті відвернення серйозних інцидентів або ж обмеження їхнього масштабу.

Управління також пропонує до 2014-го року створити сили швидкого реагування, які би упродовж 24 годин брали би ситуацію у свої руки у випадку ядерного інциденту.

"Ми переконані, що об'єкти можуть продовжувати свою роботу лише, якщо здійснити інвестиції у тих часових рамках, які ми встановили. Інакше ми можемо призупинити деякі операції", — заявив президент управління Андре- Клод Лакост. При цьому він наголосив, що якщо запропоновані витрати видаються занадто великими, то об'єкт можна закрити.

Французький уряд звернувся до управління з проханням проаналізувати ситуацію з місцевими АЕС у березні 2011-го. Висновки управління базуються на звітах експертів, зроблених минулого листопада, про те, що реактори безпечні, але вразливі щодо деяких факторів.

Євросоюз в цілому планує оприлюднити висновок щодо ядерних об'єктів у країнах-членах у червні.

BBC Українська служба