В одному з реакторів АЕС «Фукусіма-1» сталася неконтрольована ядерна реакція

В одному з реакторів аварійної АЕС " Фукусіма -1" сталася неконтрольована ядерна реакція, однак вона не була тривалою і масштабною. Про це повідомив на прес-конференції представник оператора станції — найбільшої в Японії енергетичної компанії "Токіо електрик пауер" (ТЕПКО), повідомляють місцеві ЗМІ.

"Є ймовірність того, що там сталася часткова і короткочасна ядерна реакція. Однак вона не була тривалою і великомасштабної", — зазначив він.

Ознаки неконтрольованої ядерної реакції були відзначені при аналізі узятих у вівторок проб повітря з установки для очищення його від радіоактивних частинок на другому постраждалому реакторі АЕС "Фукусіма-1". У пробах було виявлено наявність радіоактивних ізотопів ксенону-133 і ксенону-135. Поява цього газу — ознака реакції ядерного ділення. Однак ксенону в зразках повітря містилося вкрай мало, і експерти навіть не виключали, що при першому аналізі могла бути допущена помилка.

Тим не менш, для придушення можливої ядерної реакції минулої ночі у другий реактор почали закачувати воду з борною кислотою. За даними ТЕПКО, датчики не фіксують на установці підвищення температури, тиску або рівня радіації. Японське Агентство атомної та промислової безпеки також заявило сьогодні, що ситуація в енергоблоці в цілому стабільна.

Нагадаємо, японський парламентарій Ясухіро Сонода вирішив на власному прикладі довести, що вода з резервуарів АЕС "Фукусіма-1" абсолютно безпечна і придатна не лише для поливу рослин, але навіть для пиття.

У присутності журналістів Сонода випив стакан води, яку взяли із аварійної станції.

Прем'єр-міністр країни, Йошихіко Нода, у свою чергу пообіцяв організувати журналістам першу після катастрофи екскурсію на АЕС. Проте екскурсія, за його словами, відбудеться пізніше через нові сплески радіації.

Як раніше повідомляв УНН, у березні 2011 р. в Японії стався найбільш потужний землетрус в історії країни, названий пізніше Великим східнояпонським землетрусом. Його магнітуда склала, за різними оцінками, від 9,0 до 9,1. Після цього на країну обрушилося цунамі. Стихія призвела до аварії на атомній станції "Фукусіма-1" в однойменній префектурі. На підприємстві сталося декілька вибухів і витік радіації. Післядії цієї аварії усувають досі.

Надзвичайна подія на "Фукусима-1" призвела до перегляду політики відносно атомної енергії в ряді країн світу. Так, влада ФРН заявила про поступову відмову від використання АЕС для забезпечення електроенергією німецьких споживачів.

Українські національні новини