Влада Грузії скоротить частку держави в національній нафтогазовій компанії

Влада Грузії вирішила в законодавчому порядку скоротити частку державної участі в національній нафтогазовій компанії країни. За інформацією парламенту, зміни в закон "Про нафту і газ" вводяться за ініціативою законодавчого органу. До цих пір, згідно з чинним законодавством, державі може належати більше 75% акцій нафтогазової компанії, а за новим законодавством "державі буде гарантовано більше 50% участі". Відповідно, якщо до цих пір Грузія мала право вивести на міжнародні біржі тільки 25% акцій, то з набуттям чинності нового закону вона зможе продати до 49% акцій. Тобто, пояснили в парламенті, контрольний пакет в стратегічно важливих об'єктах Грузії, включаючи магістральний газопровід, залишиться за грузинською державою.
Нагадаємо, опозиційні партії Грузії сьогодні знов виступили проти відчуження магістрального газопроводу і залізниці країни — вони побоюються, що ці об'єкти потраплять до рук російської держави, оскільки вона і раніше претендувала на їх придбання. За твердженням Націонал-демократичної партії Грузії, газопроводом вже зацікавилися відповідні структури Вірменії, Азербайджану і Росії. "Якщо і продавати акції, то тільки місцевим, грузинським інвесторам", — заявили в партії.
За словами одного з лідерів "Вільних демократів", експерта в області економіки Давида Онопрішвілі, уряд вирішив продати акції газопроводу і залізниці для поповнення бюджету країни. "Зараз не час продажі навіть малої частини акцій цих об'єктів. Небезпека полягає в тому, що дістати їх хочуть насамперед сусідні країни, що не входить в інтереси населення Грузії", — сказав він.
Відзначимо також, що раніше магістральний газопровід Грузії, по якому російський газ через грузинську територію поступає до Вірменії, побажав придбати "Газпром", і грузинська влада, за її словами, не бачила нічого "кримінального" в такій операції. Проте їй чинила опір адміністрація США, що виділила Грузії гроша на реабілітацію газопроводу.

РБК-Украина