Британські вчені пропонують отримувати екологічно чисту електрику за допомогою мікробів

Фермент, що виділяється поширеними мікробами, дозволяє отримувати чистий водень для промислового використання. Новий спосіб обіцяє бути дешевшим і швидшим, ніж способи отримання промислового водню, що існують на сьогодні.

Розробники нової концепції говорять, що отриманий "мікробним способом" водень, можна зберігати і в перспективі використовувати для генерації екологічно чистої електрики, передає СyberSecurity.ru.

Дослідники говорять, що на сьогодні в промисловості є принаймні декілька технологій отримання водню, але перевага новинки полягає в тому, що з використанням мікробів можна отримати багато водню, причому це буде економічно вигідно.

Другою важливою перевагою є те, що водень можна отримувати буквально з води, проводячи реакцію в домашніх умовах. Надалі отриманий водень для генерації електрики з'єднуватиметься з киснем, а як побічний продукт реакції виходитиме чиста вода.

Як говорять автори нової технології з Університету Ноттінгема, їхній метод є одним з найнадійніших, оскільки генерувати водень можна у будь-який час дня і ночі, при будь-якій температурі, тобто новинка не залежить ні від сонячного світла, ні від вітру, ні від інших традиційних джерел еко- енергетики.

Дослідники відзначають, що до цих пір багато інженерів пропонували використовувати для отримання водню воду і платинові каталізатори, проте платина є надто дорогою для того, щоб даний процес був економічно доцільним.

У новій системі роль платинового каталізатора виконують мікробні ферменти, здатні виділяти з кожної молекули води два атоми водню. Учені кажуть, що поки їхня система проходить стадію патентування і вони не можуть розкривати назви бактерій і всі особливості каталітичного процесу.

За їхніми словами, вже зараз їхня система дозволяє в лабораторних умовах отримувати щомиті більше 100 000 молекул водню, але в перспективі вони мають намір прискорити цей процес 10-кратно.

Відзначимо, що два роки тому ізраїльські учені виявили колективний розум у бактерій. Як відомо, бактерії — це один з різновидів мікробів (мікроорганізмів).

NEWSru.ua