Німеччина не має наміру нарощувати імпорт російського газу

Основний споживач російського газу в Європі — Німеччина — не зацікавлений в зростанні його імпорту, не дивлячись на скорочення атомної генерації. "Газпром" на програмі закриття німецьких АЕС сподівався заробляти до 10 млрд євро щорічно, проте в реальності додатковий попит на його газ може опинитися удвічі нижче. Експерти вважають, що заразом це понизить і транзит газу через Україну. Про це пише видання "Комерсант-Україна". За словами джерела в апараті канцлера Німеччини Ангели Меркель, розрахунок "Газпрому" на додатковий попит на рівні 20 млрд кубометрів газу в рік "був від початку невірний".

Як повідомила Меркель російським ЗМІ, країна не має наміру нарощувати імпорт російського газу, незважаючи на скорочення атомної генерації. Як зізналася Меркель, за підсумками переговорів з Президентом Росії Дмитром Медведєвим у Ганновері у неї склалося враження, що "від нас чекали заяв про те, що тепер нам потрібна буде неймовірно велика кількість газу". Проте таку думку "слід трохи упорядкувати", оскільки довгостроковий фокус Німеччини зовсім не в нарощуванні імпорту газу як альтернативи атомної енергії, а в отриманні енергії з поновлюваних джерел і підвищенні енергоефективності, підкреслила Меркель. Газ же, навпаки, як викопне паливо повинен "крок за кроком замінюватися". Виходячи з цього, Меркель "проти будівництва нових газопроводів з Росії до Німеччини". Такі проекти "потрібно точно аналізувати" хоч би тому, що Росія далеко не єдиний постачальник газу до Німеччини, і для всіх діють "рівні правила гри".

Заява Меркель прямо суперечить очікуванням російської влади і "Газпрому". Напередодні візиту Медведєва до Ганновера Президент збирався обговорювати з Меркель будівництво нової, третьої нитки газопроводу Nord Stream по дну Балтійського моря до Німеччини. У самому "Газпромі" постійно завіряють, що Європу чекає різке зростання попиту на газ після аварії на АЕС "Фукусіма" в Японії і скорочення ядерних програм. У приклад в "Газпромі" завжди приводили Німеччину, яка після аварії закрила відразу вісім старих атомних енергоблоків (8,5 ГВт) і до 2022 року пообіцяла закрити ще дев'ять. Заступник голови правління "Газпрому", голова "Газпром експорту" Олександр Медведєв обіцяв, що на одній тільки Німеччині "Газпром" запрацює не менше 10 млрд євро додаткової виручки, виходячи із зростаючого попиту на газ в країні. Вчора представники Дмитра Медведєва і "Газпром експорту" коментувати слова Меркель відмовилися.

РБК-Украина