Нафта може подешевшати наступного тижня на сигналах уповільнення зростання в США і КНР

Ціни на нафту можуть знизитися наступного тижня на побоюваннях, що економічний підйом в США і Китаї послаблюється, і це може привести до скорочення попиту на енергоносії в цих країнах.

Вісімнадцять з 38, або 47% аналітиків, що брали участь в опитуванні агентства Bloomberg, очікують на зниження вартості нафти наступного тижня. Тринадцять респондентів (34%) прогнозують підйом цін, ще семеро не очікують на істотні коливання.

Індекс виробничої активності у Філадельфії впав у червні до мінус 7,7 пункту — мінімального рівня з липня 2009 року, порівняно з 3,9 пункту місяцем раніше, свідчать дані Федерального резервного банку (ФРБ) Філадельфії, опубліковані в четвер. Значення індексу нижче нуля говорить про скорочення ділової активності у виробничому секторі регіону.

Раніше ФРБ Нью-Йорка повідомив про скорочення індексу ділової активності в регіоні до мінімуму з листопада.

Звіт Міненерго США, оприлюднений 15 червня, показав, що споживання нафтопродуктів у країні скоротилося минулого тижня.

"Статдані з економіки США вказують на уповільнення темпів зростання, крім того, попит з боку Китаю послаблюється, — відзначає Джон Кілдуфф з Again Capital LLC в Нью-Йорку. — Негативний тиск на вартість нафти повинен зберегтися".

Народний банк Китаю цього тижня підвищив норми резервування для банків країни до рекордного рівня, прагнучи скоротити обсяг грошової маси в економіці і послабити інфляцію. Більшість експертів очікують, що китайський ЦБ продовжить посилювати кредитно-грошову політику в третьому кварталі після чотирьох підвищень ставок з вересня минулого року.

Згідно зі звітом BP Statistical Review of World Energy, опублікованим 8 червня, на частку США і Китаю припадало 32% світового попиту на нафту в 2010 році.

Вартість нафти WTI з поставкою в липні знизилася на $4,37 (4,4%) у понеділок-четвер, в п'ятницю ці контракти подешевшала на $0,56 (0,59%) — до $94,39 за барель.

Finance.ua