У компанії Ахметова заговорили про входження в атомну і гідроенергетику

ДПЕК не виключає свого входження в атомну і гідроенергетику

Найбільший в Україні вертикально інтегрований у в СКМ Ріната Ахметова приватний енергохолдинг ДПЕК у довгостроковій перспективі зацікавлений у входженні в атомну і гідроенергетику.

Про це повідомив генеральний директор компанії Максим Тимченко.

"Це ті напрями бізнесу, де є великий потенціал", — сказав він, зазначивши, що холдинг вивчає можливість входження в ці галузі шляхом інвестування коштів у будівництво нових потужностей або реконструкцію нинішніх.

У той же час, повідомив Тимченко, ДПЕК планує інвестувати в нинішні та прогнозні активи у вуглевидобувній та енергетичній галузях до 2030 року $ 20 млрд.

"Компанія інвестувала в нинішні та прогнозні активи більше 4 млрд дол. За наступні п'ять років планується інвестувати ще 6 млрд дол і до 2030 р. інвестиції складуть 20 млрд дол.", — заявив Тимченко.

Крім того, він зазначив, що, зокрема, інвестиції у вугілля в 2011-2015 роках складуть $ 1,5 млрд, в генерацію — $ 2,7 млрд, в дистрибуцію — $ 0,6 млрд. Тимченко також заявив, що для розвитку енергетики України в неї необхідно вкласти до 2030 року 615 млрд грн інвестицій.

Топ-менеджер також повідомив, що ДПЕК презентувала нову компанію ДПЕК- Нафтогаз, яка буде займатися розробкою альтернативних видів газу, а саме сланцевого газу й метану вугільних пластів.

Крім того, він зазначив, що український ринок — це головний бізнес ДПЕК, тим не менше компанія планує розвивати свою присутність у Європі, а саме розширити експорт вугілля та електроенергії. "Експорт вугілля в 2010 році до країн Європи склав 6,1 млн т, а експорт електроенергії з України в 2010 році склав 5,4 ТВт.ч", — сказав гендиректор ДПЕК.

Як повідомлялося, у тепловій генерації (ТЕС) ДПЕК повністю підконтрольна енергогенеруюча компанія Східенерго. Холдинг також володіє 47,55% акцій Дніпроенерго і 24,9% Західенерго.

Крім цього, енергохолдингу належить 39,98% акцій Київенерго, що експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі.

Нагадаємо, що ДПЕК уже заявив про зацікавленість у придбанні державних пакетів акцій Дніпро-(25%), Захід-(45,1%) і Київенерго (25%), які виставляються на приватизацію.

* * *

ДПЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи Систем Кепітал Менеджмент (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля , виробництва та реалізації електроенергії.

Корреспондент.net