Кабмін пустив російський «Лукойл» на чорноморський шельф

Кабінет Міністрів дозволив ДАТ "Чорноморнафтогаз" (Сімферополь) підписати з російською компанією "Лукойл" договір про спільну діяльність з розвідки та видобутку нафти і природного газу на Одеському, Безіменному і Суботинському родовищах шельфу Чорного моря.

У розпорядженні від 20 грудня 2010 року, оприлюдненому сьогодні, 19 січня, уряд постановив, що частка "Чорноморнафтогазу" у спільній діяльності повинна становити не менше як 50%.

Внеском ДАТ є геолого-економічна оцінка запасів нафти, природного газу і супутніх компонентів вказаних родовищ, а внеском "Лукойлу" — фінансові ресурси, технології та обладнання, необхідні для дотримання параметрів, передбачених проектами з розвідки та видобутку нафти і природного газу на зазначених родовищах.

Зазначимо, Одеське, Безіменне та Суботинське родовища є одними з найбільших на шельфі Чорного моря. Промислові запаси перших двох становлять понад 35 млрд куб. м, а запаси Суботине оцінюються в 100 млн тонн.

Нагадаємо, в 2006 році компанія Vanco виграла конкурс на розробку Прикерченської нафтогазоносної ділянки шельфу. У 2008 році Кабмін в односторонньому порядку вирішив вийти з угоди.

Передача прав від переможця конкурсу до компанії Vanco Prykerchenska стала однією з основних причин розриву з боку Кабміну Юлії Тимошенко угоди і початку міжнародного розгляду. Після зміни уряду в березні 2010 року уряд запропонував Vanco Prykerchenska укласти мирову угоду з міжнародного розгляду.

Стокгольмський арбітраж продовжив термін призупинення розгляду між Україною та Vanco Prykerchenska до 2011 року. 13 грудня стало відомо, що уряд і компанія також домовилися "заморозити" свій спір до квітня поточного року.

Українські новини