Розвиток енергозберігаючих технологій в області набирає обертів

Більш як у 2 рази зменшити витрати на теплову енергію можна за рахунок використання альтернативних джерел енергії та запровадження енергоефективних технологій у виробництві, побуті і особливо у сфері ЖКГ.

Постійне зростання вартості енергоносіїв, проблеми екології спонукають владу шукати більш ефективні шляхи економії енергетичних ресурсів. В області вже 5 котелень працює на деревних відходах, а недавно встановлено твердопаливні нагрівачі і в котельні одного з мікрорайонів Надвірної, де 70% жителів користуються централізованим теплопостачанням.

Такі теплопункти вже працюють в Калуші, Івано-Франківську, Бурштині, на Долинщині, відтепер і в Надвірній. Тож надвірнянцям у найближчі 5 років не загрожує підняття тарифів на тепло, принаймні так обіцяє місцева влада.

Над запровадженням енергоощадних технологій наполегливо працюють і в обласному центрі. Надійні й ефективні котли почав випускати Івано- Франківський 63-й завод. Вони розраховані на альтернативні види палива і нічим не гірші від закордонних, вважають спеціалісти. Навіть довговічніші, адже зроблені зі стійкого металу. За їхніми словами, відходи виробництва (солома, тирса дешеве джерело теплової енергії) дають можливість затрачати на теплову енергію у 2,5 рази менше, ніж традиційні джерела. Тож чи не варто підтримати власного виробника ?

Івано-Франківська ОДТРК