У Шостці почав працювати завод з виробництва піноскла

У Шостці відкрилось енергоефективне виробництво – завод з виготовлення піноскла на базі підприємства ТОВ «НВП Технологія». Цей завод – найбільший у Європі і здатен виробляти 55 тис. м3 піноскла на рік. За словами пана Григоровського, це чудовий приклад поєднання кількох корисних справ: утилізації використаного скла та виробництва матеріалу, який має безпосереднє відношення до раціонального та економного використання енергетичних ресурсів. 

«Приємно бачити розвиток вітчизняного виробництва теплоізоляційних матеріалів, які є надійними, виготовляються із залученням сучасних технологій та відповідають вимогам часу, – відзначив перший заступник Голови НАЕР Віталій Григоровський. – Той факт, що цей завод був побудований у період кризи, промовисто свідчить: можна впевнено та успішно працювати навіть у непрості для економіки часи», – підкреслив перший заступник Голови НАЕР.

Проект будівництва заводу по виробництву піноскла для ТОВ «НВП Технологія» був реалізований компанією УкрЕСКО за сприяння НАЕР із залученням коштів Европейського банку реконструкції та розвитку. Загальний бюджет проекту склав близько $ 9 млн. Доля кредиту ЄБРР у загальних витратах – близько 50%. Очікуваний термін окупності проекту – 5 років.

На підприємстві встановлено сучасне обладнання китайської фірми Ланжоу ПенгФай Хіт Презервейшен Ко., ЛТД, яка володіє 15-річним досвідом виробництва піноскла та стала переможцем відкритого міжнародного тендера, проведеного УкрЕСКО у відповідності до принципів та правил закупівель ЄБРР.

Додаткова інформація:

Технологія виробництва піноскла передбачає використання у якості сировини скляні відходи, які зараз в Україні головним чином потрапляють на сміттєзвалища. Завод вироблятиме енергоефективний теплоізоляційний матеріал, який поєднає ряд властивостей: низьку теплопровідність, негорючість, екологічну безпечність, високу міцність та водонепроникність. Досвід розвинутих країн свідчить, що застосування 1 м3 піноскла у будівництві забезпечує економію 1,4-1,6 тон умовного палива на рік.

 

 

Джерело: НАЕР