Без вихлопів: автоперегони з нульовими викидами пройдуть Україною

 

У понеділок із Женеви стартують навколосвітні перегони на автомобілях з електродвигунами. Перегони "ZERO EMISSIONS RACE" пройдуть і Україною.



Навколо світу – за 80 днів, за винятком морських переходів. Такий автопробіг з нульовими викидами вперше відбудеться у світовій історії. Долучитися до історичної події зможуть і українці. Адже екіпажі електромобілів з Австралії, Швейцарії, Німеччини та Південної Кореї завітають й до 4-х українських міст. А саме: Сколе та Броди Львівської області, Новоград-Волинський (Житомирська область), Київ, Батурин (Чернігівська область). Далі перегони поїдуть Росією.

Український етап

 Координатор пробігу в Україні — «Інформаційний центр «Зелене досьє». Представниця цієї екологічної організації Катерина Малькова розповіла Deutsche Welle, що маршрут електромобілів пролягатиме на схід: через Європу, Україну, Росію, Казахстан, Китай і Північну Америку, з відвіданням конференції зі змін клімату в мексиканському Канкуні (Мексика). Загалом незвичні машини проїдуть через 150 міст, включаючи Шанхай, Лос-Анджелес, Ванкувер, Мехіко, Мадрид, Париж і Москву. 

Україною перегони пройдуть три дні – з 30 серпня по 1 вересня. У кожному українському місті, як кажуть у «Зеленому досьє», зупинятимуться на 2-3 години – для підзарядки і щоб провести заходи й прес-конференції. За словами Малькової, головний захід в Україні організують вранці 1 вересня у Києві – на площі Слави, біля Палацу дітей та юнацтва. Там можна буде побачити електромобілі, які спеціально виготовляли для "ZERO EMISSIONS RACE", а також буде нагода поспілкуватися з водіями й, можливо, провести тест-драйв.

Популяризація екологічного транспорт у

Зарядна станція для електромобілів у Берліні
Машини, що беруть участь у перегонах, можуть проїхати на одній зарядці близько 250 км, тому дорогою доведеться підзаряджатися від звичайних джерел електроенергії. Після повернення додому учасники перегонів мають виробити такий самий обсяг енергії, як був затрачений на подорож, уже від відновлювальних джерел енергії. Завершаться перегони у січні 2011 року.

Мета цього глобального заходу – привернути увагу громадськості до нових видів екологічного транспорту, а також збільшити інтерес до використання відновлювальних джерел енергії для транспортних засобів. Ініціатор проекту – швейцарець Луї Палмер. У 2008 році він став першим, хто здійснив навколосвітню подорож на автомобілі на сонячних батареях. Пасажирами його «сонячного таксі» були найвідоміші люди світу: політичні діячі, актори, музиканти і навіть генсек ООН Пан Гі Мун.

Автор: Ольга Веснянка

Редактор: Христина Ніколайчук

 

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5913052,00.html