Замість будівництва електростанцій держава має спрямовувати кошти на розвиток енергоефективності

Вкладання державних коштів у розвиток енергоефективності замість будівництва нових електростанцій більш економічно доцільно.

Таку думку озвучила координатор проекту зі зміни клімату Національного екологічного центру України Ірина Ставчук на прес-конференції.

"Інвестиції в енергозбереження в 4-10 разів ефективніші, ніж будівництво нових теплоелектростанцій або атомних електростанцій. Тобто, з точки зору вкладання інвестицій і повернення коштів, енергозбереження набагато ефективніше", — зазначила експерт.

Так, за її словами, вітчизняна металургія має в 3-3,5 разів скоротити споживання електроенергії, щоб досягти середньосвітових показників, а житлово-комунальний сектор — до 60% .

Щоб стимулювати перехід до енергозберігаючих технологій, на думку І. Ставчук, можна створивши умови, за яких ці заходи стають вигідними. Гарним прикладом, за її словами, є запровадження "зелених тарифів", що стали інвестиційно привабливими для бізнесу.

"Зелений" тариф — це спеціальний тариф, за яким закупається електрична енергія, вироблена на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії (з використанням гідроенергії — виробленої тільки малими гідроелектростанціями). Електрична енергія, вироблена з альтернативних джерел енергії, може бути реалізована за зеленим тарифом через прямі угоди із споживачами.

За матеріалами " ГолосUA"