Ташлицька ГАЕС: на розвиток області направлено 134 млн. грн.

Підбито чергові підсумки реалізації програми заходів, направлених на вирішення соціальних і екологічних проблем територій, що прилягають до зони будівництва Ташлицької ГАЕС. Починаючи з 2001 року, на їх виконання витрачено 134,4 млн. грн.
За даними управління капітального будівництва Миколаївської обласної державної адміністрації, станом на 1 січня 2010 р. роботи розпочато на 120 об’єктах, 72 з них (загальною вартістю 73,4 млн. грн.) введено в експлуатацію та передано на баланс експлуатуючих організацій.
За кошти, виділені на спорудження гідроакумулюючої станції на Південному Бузі, у регіоні прокладено 58 км водопровідних мереж, 6 км каналізаційних комунікацій, 159 км газопроводу, пробурено 11 свердловин, побудовано 4 водонапірні башти, введено в дію очисні споруди загальною потужністю 8 тис. куб.м/добу, 4 школи (1194 навчальних місця) та спальний корпус школи-інтернату в м. Вознесенську. Для переведення на індивідуальне опалювання об’єктів соціального призначення побудовано топкові та котельні загальною потужністю 21 тис. Гкал і 2 тис. кВт.
У зону розповсюдження соціальної програми добудови ТГАЕС входять 89 населених пунктів, де проживає 79 тис. населення. Окремо фінансуються роботи зі збереження флори та фауни регіонального ландшафтного парку (РЛП) «Гранітно-степове Побужжя». Усі заходи, включені до програми, затверджено обласною державною адміністрацією (ОДА), яка розподіляє кошти та контролює терміни й якість виконання робіт. Згідно з інформацією управління капітального будівництва Миколаївської ОДА, за 9 років у рамках заходів, направлених на вирішення соціальних і екологічних проблем регіону, профінансовано:

Арбузинський район – 19,2 млн. грн.;

Братський район – 12,6 млн. грн.;

Вознесенський район – 19,4 млн. грн.;

Новоодеський район – 9,0 млн. грн.;

Первомайський район – 8,4 млн. грн.;

місто Вознесенськ – 14,6 млн. грн.;

місто Первомайськ – 9,0 млн. грн.;

місто Миколаїв – 8,1 млн. грн.;

РЛП «Гранітно-степове Побужжя» — 0,8 млн. грн.

Замовником об’єктів соціальної програми добудови Ташлицької ГАЕС у Южноукраїнську є управління капітального будівництва ВП ЮУ АЕС. Згідно з його даними, за 9 років у місто атомників направлено 20,8 млн. грн.

Додатково

За даними управління капітального будівництва Миколаївської обласної державної адміністрації, протягом минулого 2009 року в рамках соціальної програми у Арбузинському районі введено в експлуатацію 1 км газопровідних мереж, газифіковано хірургічне та пологове відділення центральної районної лікарні, реконструйовано котельну навчально-виховного комплексу «Пролісок»; у Братському районі реконструйовано школу №2 у райцентрі; у Вознесенському районі побудовано топкові для Воронівської та Новоселівської загальноосвітніх шкіл; у Новоодеському районі реконструйовано 160 м каналізаційних мереж в селі Себино; у Первомайському районі газифіковано одну з вулиць села Кримка (0,6 км), побудовано локальні очисні споруди інфекційного відділення райлікарні, введено в експлуатацію топкові школи в селі Полтавка та дитячого садка в селищі Кам’яний Міст, реконструйовано внутрішні системи каналізації (пайова участь) Мигіївського дошкільного навчального закладу; у місті Первомайськ реконструйовано хірургічне відділення (пайова участь) міськлікарні, побудовано самотічний каналізаційний колектор від пологового будинку та напірний колектор з насосною станцією по одній з міських вулиць. У Южноукраїнську введено в дію перепрофільований акушерський корпус.
Всього в 2009 році на соціальних об’єктах регіону освоєно 19,7 млн. грн. (в т.ч. у місті-супутнику АЕС – 3,6 млн. грн.).

Інформація про Ташлицьку ГАЕС:

Високоманеврена Ташлицька ГАЕС на річці Південний Буг – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу. Основне її призначення — виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків вжитку при використанні надлишкової нічної енергії.
Сьогодні на ТГАЕС у роботі перебуває перша черга в складі двох агрегатів. Продовжується спорудження другої черги станції у складі 3-го гідроагрегату. Розпорядженням Кабінету Міністрів від 27.07.2006 р. «Про затвердження плану заходів щодо реалізації енергетичної стратегії України на період до 2030 року» передбачено завершити будівництво ТГАЕС у повному проектному обсязі в складі 6 гідроагрегатів загальною потужністю 900 МВт.
Схему одночасного фінансування спорудження промислового об’єкту та реалізації соціально-екологічних заходів у зоні його впливу тут було застосовано вперше в Україні. Всього на реалізацію соціальної програми в регіоні передбачається направити 316,2 млн. грн.

Міністерство палива та енергетики України